Pokoje gościnne Szyszka w Szczyrku

 

Całoroczny Dom Gościnny
SZYSZKA w Szczyrku

  ZAPYTAJ O WOLNY TERMIN:
+48 500 118 330


 

Dom SZYSZKA w Szczyrku - Atrakcje i okolica


Szczyrk to zimowa stolica sportów zimowych w Beskidach i pobytów rekreacyjnych wiosną latem i jesienią. Nasz całoroczny dom Szyszka oferujący pokoje do wynajęcia jest pięknie położony w niedalekiej odległości od samego centrum miasteczka, a jednocześnie w bezpośrednim sąsiedztwie licznych szlaków turystycznych (na Klimczok, Szyndzielnię, Magurę, do Brennej…). Z okien Szyszki rozpościerają się niepowtarzalne panoramy Beskidów, Skrzycznego i Szczyrku.

 

Atrakcje turystyczne Szczyrku i okolicy:

 

 

  Ścieżka rowerowo-piesza nad Żylicą

- nowa nawierzchnia Deptaku nad Żylicą. Zagospodarowana ścieżka służy spacerowiczom o każdej porze roku. To także odcinek przygotowany z myślą o rowerzystach (trasa w Szczyrku połączona jest z trasą rowerową w Buczkowicach) oraz uprawiających narciarstwo biegowe.

 

  "Plac św. Jakuba" w Centrum Szczyrku

- Powstał na terenie byłego dworca autobusowego.  Plac pełni funkcję przestrzeni publicznej w centrum miasta. Ma również za zadanie spiąć przestrzeń pomiędzy główną ulicą miasta, czyli ul. Beskidzką, a rozbudowywaną ścieżką rowerowo-pieszą biegnącą wzdłuż koryta rzeki.

 

  Szczyrk Enduro Trails by TREK

- Szczyrk Enduro Trails by TREK - kompleks jednokierunkowych ścieżek rowerowych typu singletrack. Specjalnie wyprofilowane trasy, zaprojektowane z dala od pieszych szlaków stanowią świetne miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu.

 

Niebieskie - wyprofilowane, wygładzone trasy dostosowane już dla początkujących i średniozaawansowanych rowerzystów, gdzie dobierając odpowiednią prędkość zjazdu, każdy użytkownik będzie czerpał mnóstwo przyjemności.

 

Czerwone - trasy z naturalnymi przeszkodami w postaci wyeksponowanych korzeni oraz kamieni, idealne dla rowerzystów posiadających zaawansowane umiejętności.

 

Czarne - trasy najtrudniejsze. Wykorzystują naturalne przeszkody, charakteryzują się dużym spadkiem terenu i ciasnymi zakrętami. Idealne dla rowerzystów posiadających wysokie umiejętności jazdy w terenie.

 

 

 

  Crossowy tor rowerowy i trasy narciarstwa biegowego

- Dzięki środkom Unii Europejskiej dawne tereny rolne zostały przekształcone w obiekt rekreacyjno-sportowy w postaci ogólnodostępnej trasy o długości 1,85 km, która może być wykorzystywana o każdej porze roku - w sezonie letnim jako trasa do kolarstwa crossowego, zaś w sezonie zimowym – jako trasa do narciarstwa biegowego.

 

  Centralny Ośrodek Sportu

- Niewątpliwa perełka Szczyrku. Ośrodek Przygotowań Olimpijskich przy Centralnym Ośrodku Sportu, poza jedną z najdłuższych kolejek linowych w Polsce (na Skrzyczne), COS dysponuje krytą pływalnią ogólnodostępną, halą widowiskowo-sportową, centrum odnowy biologicznej, stadionem lekkoatletycznym, boiskiem sportowym ze sztuczną nawierzchnią, kortami tenisowymi, boiskami do siatkówki plażowej oraz skoczniami narciarskimi.

 

  Kompleks skoczni narciarskich "Skalite"

- Skocznia narciarska „Skalite” powstała w 1937r. Unowocześniona z dobudowanymi dwiema skoczniami obecnie pozwala na organizację  najważniejszych zawodów o randze krajowej i międzynarodowej.

 

  Kolej Linowa na Skrzyczne

- Jedyna w Szczyrku kolejka krzesełkowa to wielka atrakcja turystyczna o każdej porze roku. Kolejka składa się z dwóch odcinków:  pierwszego - Szczyrk-Jaworzyna i odcinka drugiego - Jaworzyna-Skrzyczne. Podczas jazdy na 4-os. kanapach rozciąga się wspaniały widok na panoramę Beskidów, a ze szczytu przy dobrej pogodzie można podziwiać Tatry.

 

  Kryta Pływalnia

- 25-metrowa kryta pływalnia o szerokości 12,5m i głębokości 1,60-1,80m, dodatkowo wyposażona jest w 1 tor o głębokości 90cm. Na pływalni istnieje możliwość korzystania z nauki pływania pod okiem doświadczonych instruktorów.

 

  Sanktuarium Matki Bożej Szczyrkowskiej "Na Górce"

- Sanktuarium zbudowne w miejscu objawienia w 1912r. Jest to jedno z najważniejszych miejsc kultu religijnego w Szczyrku. Obok Sanktuarium znajduje się Grota Matki Boskiej ze źródełkiem.

 

  Zabytkowe Sanktuarium św. Jakuba Apostoła

- Liczący ponad 200 lat kościół, najstarszy i najcenniejszy zabytek architektury w mieście. Posiada piękna zabytkową ambonę, kamienną chrzcielnicę i kropielnicę z 1800r. oraz obraz przedstawiający św. Jana z XVII wieku.

 

Beskidzka Galeria Sztuki - Pokoje goscinne Szyszka Szczyrk

  Beskidzka Galeria Sztuki

- Największa na południu Polski prywatna galeria sztuki współczesnej założona w 1995r. przez Barbarę i Mirosława Batorów.

 

NASI PARTNERZY

noclegi

Lato w Szczyrku jest wspaniałe!

Dzień dobry,
LATO w Szczyrku 2022

zobacz

KALENDARZ WYDARZEŃ WIOSNA/LATO 2022

 


 

59. TKB bez Rosji i Białorusi

Góralskie tańce widzowie będą mogli oglądać na wszystkich pięciu głównych estradach TKB – w Wiśle, w Szczyrku, Żywcu, Makowie Podhalańskim i Oświęcimiu. W programie znajdą się, jak co roku, koncerty regionalnych zespołów, muzyka tradycyjna, wystawy i kiermasze.

Szczegóły tutaj » 59 TKB

POGODA W SZCZYRKU

Zapytaj o wolny termin:

Sprawdź
czy interesujący Cię termin jest wolny?


W treści formularza wpisz datę,
długość rezerwacji oraz ilość osób
i wyślij do nas zapytanie:

 

Zapoznałem się z polityką prywatności i cookies czytaj więcej >>